כשיוקרה פוגשת את הטבע – בתי המלון המטופחים בישראל

כשאנחנו מתארחים בבית מלון יוקרתי נצפה ללא פחות מאירוח אקסקלוסיבי ומפנק. נצפה למתקנים מפוארים ומטופחים, לאדריכלות מיוחדת שתשקף ותייצג את האזור הגיאוגרפי שאליו בחרנו להגיע, נצפה לשירות מפנק ויוצא מן הכלל, נצפה להתרחק מעט מהשגרה המוכרת והשוחקת ונצפה לחוות מציאות מעט אחרת – הרחק מהעבודה, הרחק מחיי היום־יום. מספר בתי מלון ייחודיים ומיוחדים בישראל מאפשרים לנו להגשים את כל אלה  ועוד.

יוקרה טבעית

השקעות נדל"ן
השקעות נדל"ן

אנו בדרך כלל יודעים על מה להתבונן ומה לחפש בבית מלון יוקרתי ומטופח. אולם יש היבט אחד שבדרך כלל חומק מתשומת ליבנו – הטבע.

בבתי המלון המטופחים בישראל הטבע האהוב והמוכר לכולנו יבוא לידי ביטוי בנוף הסובב אותנו, ייטמע בשקט שמסביב וישפיע על הנוף. הטבע בבתי מלון אלה בדרך כלל אינו בולט וכך אמור להיות. הוא פשוט שם. הוא זמין. הוא ממתין לנו בשקט שלו, מחייך, נעים, ירוק. דווקא משום שאנחנו לא בהכרח מבחינים בו, אנו מבינים שהוא שם כדי להשלים לנו את התמונה – הוא חלק מהפינוק, מהיופי, מהיוקרה, מהאווירה.

בתי המלון המטופחים בישראל מחבקים את הטבע ומציגים אותו לראווה כחלק בלתי נפרד מהשירות היוקרתי והמפנק שאותו הם מציעים.

עצים בשביל הכניסה

עצים הם לא דבר שתכניסו למכלול השיקולים כאשר אתם בוחרים חופשה יוקרתית במלון בראשית מצפה רמון למשל או ביערות הכרמל, במלון אוריינט בירושלים או במבחר מלונות ישרוטל המפנקים באילת או בים המלח. כשתגיעו סוף־סוף העצים יהיו שם. הם יקבלו אתכם בשמחה כבר בחניה וילוו אתכם בצעידה הנעימה והמרעננת על שביל הכניסה. תתבוננו סביב, תנשמו עמוק, תגמעו את הטבע, את האווירה ותדעו שכעת תוכלו להירגע, להשאיר את הדאגות מאחור לכמה ימים וליהנות. פשוט ליהנות.

העצים הגבוהים מחבקים אותנו בנוכחותם באתר הנופש היוקרתי והמפנק שלנו מסביב לגינות המטופחות, בין הפרחים הצבעוניים והשיחים העשירים והריחניים. הם חלק ממלאכת מחשבת שמשלבת בין אירוח יוקרתי במלון מפנק ומטופח ובין הטבע.

הטבע בשירות המלון

הנהלות בתי המלון מבינות שגינות מטופחות עשויות להכריע בכל הנוגע לשביעות רצונם של האורחים. ההשקעה בטיפוח הטבע במתחמי המלון כוללת טיפול בעצים, שימור עצים ואף גיזום עצים בעיצובים מיוחדים; טיפול במדשאות ובגינות, שתילת פרחים, השקיה וגיזום של עצים ושיחים; התקנת אביזרי גינה מפנקים למראה כמו מזרקות, פסלי אבן, ספסלי עץ, והכל להנאת האורחים. ולא סתם להנאתם אלא בעיקר כדי לאפשר להם לחוש את הטבע ולאפשר לטבע לארח אותם. הטבע הוא חלק בלתי נפרד מהשירות בבית המלון וההשקעה בו היא למעשה חלק בלתי נפרד מהעבודה.

עיסוי בספא או נדנדה בין העצים?

לעבודות הגינון והטיפוח ולעבודות גיזום העצים ושימורם יש חשיבות רבה בשמירה על סטנדרט הטיפוח של בתי המלון. לעיתים קרובות השהייה בגינות בין העצים הגבוהים והמטופחים קורצת גם למפונקים ביותר מבין האורחים. לאחר שחיית הבוקר בבריכה הגדולה, לאחר העיסוי המפנק בספא, אולי במקום ההסבה בטרקלין עם כוס קפה ושיחה נעימה או קפיצה לחדר לשנת צהריים מפנקת – ייתכן שהטבע הוא זה שיקרא לנו וישכנע אותנו להעדיף אותו, לשבת בשקט על הנדנדה, לעצום עיניים, לנשום עמוק, ליהנות ממדיטציה שלווה ולהרגיש את הרוח נושבת בין הצמרות המטופחות שטופחו במיוחד כדי לאפשר את כל השלווה הזאת. השלווה הזאת היא חלק מהאירוח ולמעשה הערך המוסף שנותן לאורח את ההרגשה שגם באחד מבתי המלון המטופחים בישראל אפשר לשבת בחיק הטבע ופשוט לנשום.

אז שתהיה לנו חופשה נעימה!

השארת תגובה